نگران افزایش جهشی قیمت مسکن نباشید + جدول خانه‌های زیر ۲۰۰ میلیون...

نگران افزایش جهشی قیمت مسکن نباشید + جدول خانه‌های زیر ۲۰۰ میلیون در تهران

0 108

ایلنا نوشت: پیش بینی کارشناسان بازار مسکن حاکی از ان است که سال آینده هر چند حجم معاملات خرید و فروش مسکن افزایش می یابد اما این بازار با افزایش نرخ مواجه نخواهد بود و مردم نگران گرانی مسکن در سال آینده نباشند.
حجم معاملات مسکن در سال جاری سیر صعودی به خود گرفت هر چند در ماه هایی از سال مانند آذر، این رشد معاملات متوقف شد اما خرید و فروش مسکن از بهمن ماه افزایش یافت و این روند تا به امروز ادامه داشته و طبق آمارهای بانک مرکزی و اتحادیه مشاوران املاک قیمت ها در بازار مسکن در دو ماه گذشته چیزی حدود ۴ تا ۵ درصد افزایش یافت.

«محمد مهدی مافی» عضو کانون سراسری انبوه سازان تهران درباره وضعیت بازار مسکن در سال آینده اظهار داشت: شواهد بازار مسکن نشان می دهد سال آینده حجم معاملات افزایش می یابد که این رونق با افزایش قیمت ها همراه نخواهد بود.

وی با بیان اینکه سال آینده به طور قطع در بازار مسکن شاهد افزایش قیمت ها به طور جهشی نخواهیم بود، ادامه داد: تغییر قیمت ها در بازار مسکن به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن میزان درآمدهای نفتی، وضعیت اختصاص بودجه عمرانی و سیاست های پولی و مالی  کشورمان است.

این کارشناس مسکن تاکید کرد: ان چیزی که می توان با اطمینان از آن سخن گفت این است که افزایش قیمت مسکن در سال آینده کمتر از نرخ تورم عمومی کشورمان است و مردم و متقاضیان مسکن نگران افزایش جهشی قیمت ها نباشند.

مطالعه بیشتر :  «خانم یایا» به روی پرده می‌آید

مافی با بیان اینکه بازار میکن ظرفیت افزایش قیمت های جهشی را ندارد، اظهار داشت: در حال حاضر دوران پیک افزایش جمعیت را پشت سر گذاشته ایم و در شرایطی بازار مسکن دچار افزایش قیمت ها می شود که با افزایش نرخ رشد اقتصاد مردم بخواهند خانه های خود را تبدیل به احسن کنند.

با توجه به اینکه هنوز هم بزرگ ترین مانع ورود بازار مسکن  به دوره رونق پایین بودن قدرت خرید مردم است، پیش بینی می شود که خانه هایی که کم متراژ تر و ارزان تر هستند از سایر واحدهای مسکونی زودتر به دوره رونق برسند.

در جدول زیر قیمت خانه های ۲۰۰ میلیونی در تهران آمده است : 
 

متراژ
محله
قیمت (تومان)

۶۰ متر-۱۵ ساله- یک خوابه
بهارستان- منطقه ۱۲
۱۹۵ میلیون

۵۷ متر-۳ساله- ۲ خوابه
عبدل آباد – منطقه ۱۹
۱۵۰ میلیون

۵۸ متر-۱۲ ساله- یک خوابه
پیروزی- منطقه۱۳
۱۸۲ میلیون

۵۰ متر-۱۲ ساله- یک خوابه
امام حسین- منطقه۷
۱۷۵ میلیون

۴۳ متر-۵ ساله – یک خواب
آذربایجان- منطقه۱۰
۱۳۰ میلیون

۷۴ متر-۶ ساله- دو خوابه
یافت آباد- منطقه ۱۷
۱۶۰ میلیون

۶۷ متر-۱۰ ساله- یک خوابه
افسریه- منطقه۱۵
۱۸۰ میلیون

۴۵متر- نوساز- یک خوابه
پیکانشهر-منطقه۲۲
۱۳۰ میلیون

۶۳متر-۳ساله- یک خوابه
نواب- منطقه۱۰
۱۷۰ میلیون

۷۱ متر-۱۴ ساله- یک خوابه
خانی آباد نو – منطقه۱۹
۱۹۰ میلیون

نگران افزایش جهشی قیمت مسکن نباشید + جدول خانه‌های زیر ۲۰۰ میلیون در تهران

بدون نظر

پاسخی بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.